Kajakarze z Elbląga czekają na wasze głosy

    Dodane: 2018-12-18

Minęły 2 tygodnie głosowania na 10. Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego 2018 roku. Jak na razie w czołowej dziesiątce mamy aż trzech kajakarzy, ale wszystkich razem nominowanych jest aż pięciu.

Laueraci Plebiscytu w 2017 roku, autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Na pierwszym miejscu jest kajakarka Olimpii Elbląg Marta Witkowska, która ma szansę na start w igrzyskach: może już w 2020 r. w Tokio lub w Paryżu w 2024 roku. Za nią są jej klubowi koledzy: Adam Witkowski (na czwartej pozycji) oraz Igor Komorowski (na szóstej). Tak wysokie pozycje mogą zawdzięczać przede wszystkim tegorocznym bardzo dobrym występom na torach kajakowych. Na dalszych pozycjach są również zawodnicy Olimpii Elbląg: Gabriel Gładykowski i Przemysław Rojek.

Warto dodać, że w poprzednich latach przedstawiciele kajarstwa dostarczali kibicom w Elblągu wiele powodów do zadowolenia. Przypomnijmy, że w edycji za 2017 r. w dziesiątce najpopularniejszych znalazło się dwoje kajakarzy Olimpii: Gabriel Gładykowski (szóste miejsce) i Marta Witkowska (ósma). Jeszcze wcześniej, w plebiscycie za 2016 r., wysokie, drugie miejsce zajął ich klubowy kolega, Jakub Żukowski. W ostatecznym układzie pierwszej dziesiątki wiele może się jeszcze zmienić. Wyniki plebiscytu ogłosimy 23 lutego w Hotelu Młyn.

Warto już dziś wesprzeć naszych zawodników oddając swój głos. Lista nominowanych, zasady głosowania, aktualne wyniki - ZNAJDUJĄ SIĘ TUTAJ.

Źródło www.dziennikelblaski.pl