W niedzielę "The Boat Race" z Natanem Węgrzyckim-Szymczykiem

    Dodane: 2019-04-02

Już w niedzielę, 7 kwietnia na londyńskiej Tamizie 2 osady stoczą walkę w 165. Edycji zawodów "The Boat Race". Słynna wioślarska rywalizacja tym razem będzie miała biało-czerwony akcent - w barwach Cambridge wystąpi Natan Węgrzycki-Szymczyk, czołowy polski skiffista ostatnich lat.

W 2010 roku zmagania wioślarzy z brzegu śledziło nawet ćwierć miliona widzów. Od lat relacje na żywo z "The Boat Race" można oglądać na antenie BBC. W historycznej rywalizacji prowadzi Cambridge 83:80. Jedyny remis padł w 1877 roku. W rywalizacji kobiet Cambridge również prowadzi - 43:30.

W tym roku zawodnicy są spodziewani na trasie od ok. 16:15 polskiego czasu. Będą rywalizować na dystansie 4 mil i 374 jardów, czyli ok. 6,8 kilometra. Całość rozpocznie się godzinę wcześniej od wyścigu pań. Widzowie w Polsce będą mogli oglądać "The Boat Race" na YouTubie.

W osadzie Cambridge szlakowym będzie Natan Węgrzycki-Szymczyk. W jednej osadzie z Polakiem popłynie w niedzielę James Cracknell - legenda brytyjskiego wioślarstwa i dwukrotny złoty medalista olimpijski w czwórce bez sternika z Sydney (2000) i Aten (2004). 46-latek zakończył karierę w 2006 roku, ale jako student studiów magisterskich mógł powalczyć o udział w "The Boat Race" i może zapisać się w historii jako najstarszy uczestnik zawodów.

 

źródło www.pztw.pl