7 medali biało –czerwonych na Pucharze Świata

Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-07

Zakończył się Puchar Świata w wioślarstwie. Nasi reprezentanci wracają z Belgradu z dorobkiem 7 medali: 2 złotych, 2 srebrnych i 3 brązowych. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 4 miejsce za Wielką Brytanią, Holandią i Szwajcarią.

Jeden ze złotych medali zdobyły Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Maria Springwald oraz Katarzyna Zillmann. Czwórka podwójna kobiet wyprzedziła osadę holenderską i dopłynęła na metę z czasem 6:29,28.

Na najwyższym stopniu podium stanęła również dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet. Martyna Mikołajczak wraz z Weroniką Deresz na ostatnich metrach skutecznie pokonały Brytyjki.

Drugie miejsce i srebrny krążek zdobyła czwórka bez sterniczki. Zawodniczki w składzie: Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska ukończyły wyścig z czasem 6:41,53. Kolejne na mecie były wioślarki z Białorusi (6:49,40).

Jako drugi dopłynął również olimpijski skład czwórki podwójnej mężczyzn (Mirosław Ziętarski, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mateusz Biskup). Wyścig wygrała Litwa, natomiast trzecia była Wielka Brytania.

Brązowy medal Pucharu Świata zdobyła Joanna Dorociak w konkurencji jedynek wagi lekkiej. Skiffistka nie dała się Szwajcarce i znalazła się na mecie z czasem 7:59,22.

Bardzo zaciętą walkę musieli stoczyć Miłosz Jankowski oraz Jerzy Kowalski, którzy na dwójce podwójnej wagi lekkiej uplasowali się na trzecim miejscu. Lekki debel przegrał srebrny medal z Czechami o niecałe 0,4 sekundy.

Z  brązowymi krążkami na szyjach do Polski wracają Dominik Czaja i Adam Wicenciak. W konkurencji dwójek podwójnych uzyskali czas 6:21,18. Druga była osada z Szwajcarii.

Bardzo niewiele brakowało do medalu Arturowi Mikołajczewskiemu, który ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu. Dokładnie o 0,6 sekundy wyprzedził go trzeci w tym wyścigu Belg.

Jeszcze mniejsza różnica dzieliła od brązu męską ósemkę. Polacy w składzie: Zbigniew Schodowski, Mateusz Wilangowski, Ryszard Ablewski, Robert Fuchs, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Bartosz Modrzyński i Daniel Trojanowski osiągając czas 5:34,42 i czwarte miejsce zostali pokonani m.in. przez kończącą start na trzecim miejscu Rosję (5:34,04).

Jako jedyna w finale B bez szans na walkę o medal znalazła się dwójka bez sternika, która ukończyła swój finał na piątym miejscu.

Kolejny Puchar Świata odbędzie się w Poznaniu. Gratulujemy wioślarzom osiągniętych wyników!