Weź udział w spływie i pomóż Matiemu

    Dodane: 2019-08-12

23 lipca, nieco ponad dwa tygodnie temu zakończyła się wyprawa Adriana Kozaka, który w 8 dni przepłynął kajakiem trasę z Poznania do Mrzeżyna.

Celem, tej  wyprawy, oprócz wyczynu sportowego, było zebranie 70 000 zł. na zakup auta, przystosowanego do przewozu sparaliżowanego Mateusza, dotkniętego od urodzenia czterokończynowym porażeniem. Adrian pragnął, by chłopak i opiekująca się nim samotnie mama korzystając z samochodu mogli łatwiej się przemieszczać i chociaż raz  w roku pojechać, dostosowanym do potrzeb osoby niepełnosprawnej autem nad polskie morze by tam skorzystać z rehabilitacji, w którymś nadmorskich uzdrowisk.

Szczegółową relację z tej wyprawy znajdziecie na stronie www.aktywninawodzie.pl, www.wzkaj.poznan.pl, www.matiwstronemorza.pl

Sportowy cel wyprawy został osiągnięty, ten ważniejszy - charytatywny niestety jeszcze nie. Udało się zebrać do dzisiaj kwotę ponad 21 000 zł ale to nie wystarcza na zakup auta, które będzie dostosowane do przewozu osoby całkowicie sparaliżowanej i umożliwi Mateuszowi bezpieczne i w miarę wygodne podróżowanie siedząc w samochodzie na wózku inwalidzkim.

Adrian, ambitny sportowiec i kajakarz nie poddaje się i z pomocą przyjaznych ludzi nadal zamierza zrealizować swoje postanowienie udzielenia pomocy ciężko dotkniętemu przez los Mateuszowi.

Pomóc możemy także MY WSZYSCY biorąc między innymi udział w organizowanych przez Adriana i wspierających go ludzi dobrej woli spływach kajakowych i pikniku rodzinnym na pożegnanie lata i wakacji, który odbędzie się w niedzielę 1 września w Suchym Lesie k/Poznania ul. Bogusławskiego PUMPTRACK.

O tych wydarzeniach Adrian na swoim blogu www.matiwstronemorza.pl napisał  między innymi;

„Witam Was kochani serdecznie, po krótkiej przerwie!

Dzięki życzliwości władz Gminy Suchy Las i zaangażowaniu Pana Grzegorza Wojtery, wójta tej gminy, a także Pani Matyldy Strebejko-Komarowskiej – zastępcy dyrektora Domu Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las miło mi jest poinformować i zaprosić  1 września w  godz. od 12:00 do 16:00 na teren rekreacyjny PUMPTRACK w Suchym Lesie ul. Bogusławskiego na piknik na pożegnanie lata „kajakiem po auto dla Matiego”. Całkowity dochód z tej imprezy zasili konto akcji www.pomagam.pl/matiwstronemorza Nasz bohater Mati oraz jego mama pani Beata są mieszkańcami Gminy Suchy Las

Piknik z mnóstwem atrakcji poprzedzony będzie – co jest szczególnie ważne dla nas kajakarzy i wodniaków - dwoma spływami:

- w sobotę  31 sierpnia o godzinie 8:00 wystartuje z Poznania spod Mostu Rocha do Mściszewa - Przystań Binduga - z przystankiem w Czerwonaku (AKWEN MARINA). Długość trasy około 20 km. W ramach spływu zapewniony będzie: sprzęt (kajak, wiosło, kamizelka), asekuracja ratownika wodnego, ognisko i wyżywienie (kiełbaski, świeże soki i kanapki), transport  autokarem z Mściszewa do miejsca startu lub Suchego Lasu.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników ze swoimi bliskimi, przyjaciółmi na odbywający się nazajutrz, w niedzielę, ostatniego dnia wakacji, piknik rodzinny w Suchym Lesie “Dla Matiego”

- w niedzielę 1 września o godzinie 9:00 również spod Mostu Rocha w Poznaniu spływ rodzinny z dziećmi do Czerwonaka (AKWEN MARINA). Długość trasy około 12 km. Również zapewniony będzie sprzęt j/w, asekuracja ratownika wodnego, napoje, soki świeżo wyciskane i kanapki oraz transport do miejsca startu lub Suchego Lasu na piknik rodzinny na pożegnanie wakacji i lata „Kajakiem po auto dla Matiego”.

Program pikniku z licznymi atrakcjami na http://osrodekkultury.pl/aktualnosci/.

Chętni zobowiązani są do wcześniejszego zgłoszenia i kontaktu przez formularz kontaktowy na blogu www.matiwstronemorza.pl. E-mailem zwrotnym otrzymacie kod, którym podpiszecie się jako darczyńcy, dokonując wpłaty  min. 50zł za osobę na konto akcji https://pomagam.pl/matiwstronemorza. Z potwierdzeniem przelewu spotykamy się pod mostem Rocha na zbiórce przez Was wybranego  spływu w sobotę do Mściszewa lub rodzinnego w niedzielę do Czerwonaka. Oczywiście można też popłynąć w obydwu wyprawach.

ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA DO 40 SOSÓB
(20 KAJAKÓW 2 OSOBOWYCH) / KAŻDY SPŁYW
O UCZESTNICTWIE DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

Trzeci spływ, dla nieco bardziej wytrwałych miłośników kajakarstwa, (trasa 244 km) rozpocznie się w piątek 6 września - zbiórka  o godzinie 7:30 pod Mostem Królowej Jadwigi w Poznaniu. Trzydniowa trasa spływu, prowadzić będzie przez Sieraków, Skwierzynę do Kostrzyna nad Odrą. Sprzęt biwakowy oraz kajaki uczestnicy zapewniają we własnym zakresie. Organizatorzy zapewniają transport sprzętu biwakowego, rozbicie obozowiska i przygotowanie ogniska oraz przewóz osób i sprzętu na trasie Kostrzyn nad Odrą do Poznania.

Opłata: każdy z uczestników przed rozpoczęciem spływu wpłaci 1 złotówkę za każdy planowany do przepłynięcia kilometr (trasa ma 244 km, co daje minimum 244zł na konto www.pomagam.pl/matiwstronemorza. Na ten spływ zapraszamy oczywiście ludzi doświadczonych w maratonach kajakowych i obytych z kilkudniowymi biwakami – doświadczonych turystów – wodniaków. Uczestnik rezygnując przed ukończeniem spływu nie otrzyma zwrotu wpłaty

Aktualne informacje dostępne są na blogu www.matiwstronemorza.pl - zakładka "SPŁYWY"

Pytania szczegółowe dotyczące spływu i pikniku można przesyłać również poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie www.matiwstronemorza.pl

Wszystkich zainteresowanych i chętnych bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w powyższych wydarzeniach, a także do dobrowolnych wpłat na szczytny cel pomocy „Dla Matiego”: www.pomagam.pl/matiwstronemorza