Znamy zwycięzców Wielkiej Wioślarskiej

    Dodane: 2019-09-28

W sobotę 28 września w Bydgoszczy odbyła się 28. edycja Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy. W imprezie oprócz polskich osad wystartowały również ósemki z: Niemiec, Litwy czy Anglii. Poza konkursem wystąpili także Bydgoscy Olimpijczycy w składzie: Robert Sycz, Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Wojciech Gutorski, Miłosz Bernatajstys, Łukasz Siemion, Marian Drażdżewski, Jerzy Ulczyński, Andrzej Skowroński i Ryszard Kubiak jako sternik.

Wioślarze rywalizowali na różnych dystansach - sprinterskich (200 m), tradycyjnych (2 km) i długich (8,5 km). Walczono o Puchary Prezesa Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. (wyścigi juniorów), Puchary Prezydenta Miasta Bydgoszczy (wyścigi seniorów), a w wyścigu głównym ósemek seniorów o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy i nagrodę Totalizatora Sportowego. W wyścigach kobiet wręczono Puchary Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

fot. facebook.com/wwioslarska

Doszło także do rywalizacji uniwersyteckiej z ogromnymi tradycjami - Cambridge z Natanem Węgrzyckim-Szymczykiem w składzie zmierzył się z Oxfordem. Trzynasty wyścig na Brdzie pomiędzy tymi uczelniami zakończył się szóstym zwycięstwem Cambridge. Wyniki:

M8+ 200m (F1)
1. Litwa (S. Domantas, S. Dovydas, S. Povilas, G. Zygimantas, R. Saulius, G. Mindaugas, N. Dovydas, M. Rolandas, S. Edgaras) - 23,870
2. Wiking Berlin (E. Novak, M. Gallien, M. Rahn, J. Mannes, M. Roger, B. Winde, G. Tretzsch, L. Oldach, D. Haack) - 24,660

M8+ 200m (F2)
1. Litwa (S. Domantas, S. Dovydas, S. Povilas, G. Zygimantas, R. Saulius, G. Mindaugas, N. Dovydas, M. Rolandas, S. Edgaras) - 25,430
2. Wiking Berlin (E. Novak, M. Gallien, M. Rahn, J. Mannes, M. Roger, B. Winde, G. Tretzsch, L. Oldach, D. Haack) - 26,220

M8+ University
1. Cambridge (C. Fisher, P. Elwood, H. Miller, S. Ringer, R. Ponte, N. Węgrzycki-Szymczyk, P. Rees, S. Hookway, H. Ellison-Wright) - 07:35,90
2. Oxford (W. Geffen, B. Landis, J. Tveit, G. McKirdy, E. Baker, J. Smith, P. Sullivan, C. Daniell, D. Desai) - 07:48,68

W8+ Open
1. Polska U23 (B. Streng, P. Grzella, I. Gałek, M. Sochacka, I. Pawlak, P. Chrzanowska, O. Kania, M. Storczyk, K. Pawelczak) - 00:08:03 (start - 16:20:14,77, finisz - 16:28:17,27)
2. Litwa (R. Morkunaite, M. Kazlauskaite, A. Gineviciute, V. Senkute, K. Kralikaite, D. Rimkutr, M. Valciukaite, I. Adomaviciute, E. Savickis) - 00:08:07 (start - 16:21:21,74, finisz - 16:29:28,63)
3. RTW Lotto Bydgostia (P. Żydowiec, E. Lefik, E. Gałek, K. Jedynak, M. Strybel, M. Baszyńska, K. Pankratiew, Z. Dreier, J. Dobrzykowska) - 00:08:08 (start - 16:23:19,19, finisz - 16:31:27,74)

M8+
1. AZS UMK Toruń (M. Ziętarski, O. Streich, K. Krause, R. KRymski, R. Fuchs, B. Leszczyński, F. Leszczyński, S. Pawlikowski, T. Skurzyński) - 29:53,34
2. RTW Lotto Bydgostia (P. Dziewieczyński, F. Zuchowski, M. Sobieraj, M. Madaj, D. Wachowicz, D. Paczkowski, J. Frąckowiak, R. Krzewiński, W. Wiśniewski) - 30:03,30

W8+ 200m (F1)
1. Litwa (R. Morkunaite, M. Kazlauskaite, A. Gineviciute, V. Senkute, K. Kralikaite, D. Rimkutr, M. Valciukaite, I. Adomaviciute, E. Savickis) - 30,810
2. Polska U23 (B. Streng, P. Grzella, I. Gałek, M. Sochacka, I. Pawlak, P. Chrzanowska, O. Kania, M. Storczyk, K. Pawelczak) - 33,180

W8+ 200m (F2)
1. Litwa (R. Morkunaite, M. Kazlauskaite, A. Gineviciute, V. Senkute, K. Kralikaite, D. Rimkutr, M. Valciukaite, I. Adomaviciute, E. Savickis) - 29,320
2. Polska U23 (B. Streng, P. Grzella, I. Gałek, M. Sochacka, I. Pawlak, P. Chrzanowska, O. Kania, M. Storczyk, K. Pawelczak) - 30,210

KM8+ Open
1. BKW Bydgoszcz (D. Ernest, K. Trzeciak, M. Dolecka, M. Kuczma, K. Weinrauder-Kopycka, N. Kata, A. Kotlega, M. Kowalska, B. Grygorowicz) - 06:11,05
2. RTW Lotto Bydgostia (I. Sulik, A. Belka-Siemion, A. Mocna, A. Sas, M. Świecińska, K. Dziewieczyńska, M. Kazimierczak, B. Galicka, N. Malicka) - 06:14,35

MM8+ Open
1. RTW Lotto Bydgostia (S. Jemioła, D. Grzanka, R. Sas, W. Goluński, W. Urbanowski, W. Malinowski, M. Wika, W. Wiśniewski) - 04:52,95
2. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie (A. Kugacz, A. Mikołajczak, A. Stafiński, S. Zajdenc, W. Jabłoński, P. Bielaszewski, P. Brett, T. Ormiński, K. Pawelczak) -05:08,09
3. Zawisza (M. Naglewicz, K. Dymel, P. Thaddey, W. Baumgart, P. Szymański, M. Mihcalski, W. Lutowski, Ł. Michalski, R. Matulewicz) - 05:16,06

MMix8+ Open
1. Litwa (K. Justinaviciene, D. Maciuliene, V. Putriute, V. Varasinskas, V. Virsilas, T. Katliorius, Z. Gudauskas, D. Pavilionis, E.Savickis) - 05:11,98
2. AZS Toruń (T. Kopczyński, Ł. Pawłowski, M. Karczewski, N. Kazaniecka, S. Bartnik, J. MAjewski, A. Kopczyńska, J. Robaszkiewicz, S. Marek) - 05:22,56
3. WTW Warszawa (F. Fulara, A. Grochulska, N. Cieciera, H. Koepen, K. Klimkiewicz, K. Kerner, M. Higersberger, M. Żółkiewski, A. Skonecka) - 05:25,85

JM8+ Open
1. RTW Lotto Bydgostia 2 (D. Frącz-Zakrzewski, K. Szewczyk, A. Szczesik, F. Ciabach, M. Gondek, M. Naliński, J. Adamski, M. Kiciński, Z. Kononowicz) - 07:34,56
2. Kłaipeda (Litwa) (G. Adelaras, R. Deimantas, V. Michail, N. Aronas, K. Vilius, G. Vilius, V. Benas, R. Ramunas, R. Povilas) - 07:43,62
3. AZS UMK Toruń (M. Pawlak, K. Polański, D. Zyblewski, M. Wróblewski, M. Groszewski, M. Chełkowski, M. Kozłowski, K. Dylewki, M. Wiśniewska - 08:07,27

M8+ Open
1. Litwa (S. Domantas, S. Dovydas, S. Povilas, G. Zygimantas, R. Saulius, G. Mindaugas, N. Dovydas, M. Rolandas, S. Edgaras) - 00:06:47 (start - 14:24:19,26, finisz - 14:31:06,86)
2. Wiking Berlin (E. Novak, M. Gallien, M. Rahn, J. Mannes, M. Roger, B. Winde, G. Tretzsch, L. Oldach, D. Haack) - 00:07:29 (start - 14:27:18,70, finisz - 14:34:47,25)
3. AGH Kraków (T. Calik, G. Grabowski, K. Adamczyk, F. Grunwald, W. Rosiński, K. Marcinkiewicz, G. Dajczer, J. Emerla) - 00:07:46 (start - 14:28:19,90, finisz - 14:36:05,69)

JM8+ 200m (F1)
1. Kłaipeda (Litwa) (G. Adelaras, R. Deimantas, V. Michail, N. Aronas, K. Vilius, G. Vilius, V. Benas, R. Ramunas, R. Povilas) - 28,300
2. RTW Lotto Bydgostia 2 (D. Frącz-Zakrzewski, K. Szewczyk, A. Szczesik, F. Ciabach, M. Gondek, M. Naliński, J. Adamski, M. Kiciński, Z. Kononowicz) - 30,180

JM8+ 200m (F2)
1. Kłaipeda (Litwa) (G. Adelaras, R. Deimantas, V. Michail, N. Aronas, K. Vilius, G. Vilius, V. Benas, R. Ramunas, R. Povilas) - 23,850
2. RTW Lotto Bydgostia 2 (D. Frącz-Zakrzewski, K. Szewczyk, A. Szczesik, F. Ciabach, M. Gondek, M. Naliński, J. Adamski, M. Kiciński, Z. Kononowicz) - 24,720

JM8+
1. RTW Lotto Bydgostia (J. Karwecki, P. Rak, J. Szczerba, A. Kiełbasa, M. Szymański, J. Stefaniak, S. Wionczek, Ł. Pawelczak, R. Gromowski) - 31:20,97
2. PTW Płock (D. Teter, J. Pszczółkowski, M. Legawik, P. Witkowski, R. Drużyński, S. Kaszanek, J. Kołodziejski, I. Skowyrski, A. Opasińska) - 31:34,94

KOMPLET WYNIKÓW

źródło www.pztw.pl