Znamy Mistrzów Poznania na ergometrach wioślarskich

    Dodane: 2021-03-14

W sobotę 13 marca w Hali Sportowej Politechniki Poznańskiej odbyły się XVI Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim, w których z dobrej strony pokazali się zawodnicy wielkopolskich klubów.

źródło facebook Jarosław Janowski

Zawody, w których wzięło udział 175 zawodników odbyły się w odpowiednim reżimie sanitarnym. W zawodach wystartowały następujące kluby: Posnania (54 zawodników), KTW Kalisz (28), KW04 Poznań (23), Polonia Poznań (12), Tryton Poznań (8), AZS AWF Poznań, UKS Dwójka Kórnik (po 6).

W zawodach wzięli udział zarówno młodziczki i młodzicy, juniorki, juniorzy oraz seniorki, seniorzy i zawodnicy masters. Najwięcej medali zdobyli zawodnicy KW04 – w sumie 7 (1 złoty, 4 srebrne, 2 brązowe), ale najwięcej razy na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy Posnanii 4 razy (dorzucając po jednym srebrnym i brązowym medalu). Z kolei aż 6 krążków do Kalisza przywieźli zawodnicy i zawodniczki KTW Kalisz – 1 złoto, 3 srebra i 2 brązy.

– Cieszymy się, że pomimo wyjątkowych okoliczności, możemy rywalizować w kolejnych zawodach. Doświadczenia w organizacji imprez w zeszłym roku, w tym Mistrzostw Europy seniorów zaprocentowały, dzięki czemu udało się rozegrać zawody w odpowiednim reżimie sanitarnym  – mówi Aleksander Daniel, prezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich – organizatora zawodów.

źródło WZTW