8 wodniaków stypendystami młodzieżowymi Miasta Poznania

    Dodane: 2018-10-21

47 poznańskich zawodników z 17 dyscyplin sportowych otrzymało stypendia sportowe w kategorii młodzieżowej. Wśród nich znalazło się aż 8 zawodników reprezentujących wodne dyscypliny sportowe.

Kajakarstwo

Mateusz Cybula – KS Warta Poznań

Klaudia Cyrulewska – KS Energetyk Poznań

Dawid Dziurla – KS Warta Poznań

Patryk Gluza - AZS AWF Poznań

Maksym Majchrzak - AZS AWF Poznań

Wojciech Tracz – Posnania Poznań

Wioślarstwo

Mateusz Świętek - Klub Wioślarski z roku 1904

Dawid Pieniak - Klub Wioślarski z roku 1904

Stypendia rozdano w sali Renesansowej poznańskiego ratusza, a oprócz laureatów w uroczystościach wzięli udział m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Jędrzej Solarski, Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz, Dyrektor Wydziału Sportu UMP Ewa Bąk, członkowie kapituły nagrody sportowej: dr Wojciech Chomicz, Szymon Ziółkowski (złoty medalista IO) oraz prof. dr hab. Ryszard Strzelczyk.

Stypendia Sportowe Miasta Poznania dla młodych sportowców otrzymują zawodnicy prezentujący wysoki poziom sportowy. Stypendia przyznawane są przez Kapitułę Nagrody Sportowej Miasta Poznania i Stypendium Sportowego Miasta Poznania, powołaną przez Radę Miasta Poznania.

Pomóż wybrać nowe logo PZTW!

    Dodane: 2018-10-19

Konkurs na nowe logo Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich wkracza w decydującą fazę. Po długich naradach związek wybrał pięć logotypów, które spełniają kryteria konkursowe i najbardziej się związkowi podobają. Teraz proszą ludzi, którym na sercu leży dobro polskiego wioślarstwa o ocenę.

Wyboru na stronie www.pztw.pl można dokonać głosując w naszej ankiecie. Każdemu projektowi przyporządkowana jest odpowiednia cyfra od 1 do 5. Głosowanie potrwa do 23:59 22 października (poniedziałek). Wyniki zostaną podane pod rozwagę członkom zarządu PZTW, którzy 27 października dokonają ostatecznego wyboru.

„Gdańsk dla 100 lat Niepodległej” - Wyścigi Smoczych Łodzi

    Dodane: 2018-10-18

W dniach 9 - 10 listopada na pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 ul. Chałubińskiego 13 odbędą się ogólnopolskie zawody „Wyścigi Łodzi Smoczych na Basenie”. Organizatorem imprezy jest Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego. Celem jest uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz popularyzacja sportu wyścigów smoczych łodzi wśród dzieci i młodzieży.


foto organizator, Smocze łodzie na basenie, fot. WCz

Pierwszego dnia zawodów (9.11.) wystartują uczniowie gdańskich szkół, a dzień później (10.11.) do rywalizacji przystąpią kluby sportowe, firmy i organizacje środowiskowe.

PROGRAM ZAWODÓW

9.11.2018 (piątek) - Szkoły Podstawowe, klasy gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne

godz. 8.30 - 8.45 – Odprawa nauczycieli szkół (sala naprzeciwko szatni)

godz. 8.45 - 13.30 – Zawody


godz. 13.30 - 14.00 – Dekoracja

10.11.2018 (sobota) - Szkoły Kluby sportowe, organizacje, firmy, grupy środowiskowe

godz. 8.30 - 8.45 – Odprawa kapitanów i trenerów

godz. 8.45 - 17.00 – Zawody


godz.17.00 - 18.00 – Dekoracja

Dokładny sposób przeprowadzenia zawodów i poszczególnych konkurencji zostanie podany na odprawie nauczycieli, trenerów i kapitanów załóg w dniu zawodów.

Regulamin wyścigów Smoczych Łodzi na basenie (412.13 KB)

Program zawodów (573.48 KB)

Karta zgłoszeniowa (76.72 KB)

Zgoda na przetwarzanie danych (421.6 KB)

Więcej informacji

II Amatorskie Mistrzostwa Warszawy w wioślarstwie

    Dodane: 2018-10-18

21 października odbędą się II Amatorskie Mistrzostwa Warszawy w wioślarstwie. Celem wydarzenia jest integracja środowiska oraz promocja wioślarstwa. Rywalizacja pomiędzy największymi sekcjami amatorskimi odbędzie się na krótkim dystansie - od wejścia do Portu Czerniakowskiego do Mostu Łazienkowskiego.

foto facebook organizator

Wyścigi zostaną rozegrane w trzech konkurencjach: czwórka mixt – start 9:30, czwórka kobieca – start 9:45 oraz ósemka męska – start 10:00. Koszt udziału w zawodach to 50 zł. W pakiecie znajduje się koszulka, a na zwycięzców czekają medale. Po zawodach odbędzie się grillowanie na przystani WTW przy Zaruskiego 12.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w zawodach.

Więcej informacji na facebooku

Zagłosuj na Polki w plebiscycie FISA - Ostatnie godziny głosowania

    Dodane: 2018-10-17

Do końca dzisiejszego dnia, środy (17 października) można oddawać głosy w corocznym plebiscycie World Rowing Awards, który organizuje FISA. W kategorii żeńskiej osady roku nominowana została czwórka podwójna - Katarzyna Zillmann, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Agnieszka Kobus-Zawojska.

zdj. www.pztw.pl

Polki w tym sezonie błysnęły formą na obu imprezach docelowych. Najpierw w Szkocji wywalczyły złoto Mistrzostw Europy, a we wrześniu potwierdziły dominację na Mistrzostwach Świata w bułgarskim Płowdiwie. Głosy można oddawać on-line na stronie World Rowing. Zagłosować można również w kategorii Najlepszy Trener, gdzie nie ma nominacji i każdy może zgłosić własną propozycję wraz z uzasadnieniem. Głosowanie potrwa do 23:59 17 października (środa). Pod koniec miesiąca zostaną ogłoszeni ściśli finaliści w każdej z kategorii, a zwycięzców poznamy 23 listopada na uroczystej gali w Berlinie.

>>> ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FISA <<<

info + zdjęcia - źródło www.pztw.pl

Program jesiennych konsultacjach w kajakarstwie juniorów

    Dodane: 2018-10-14

298 juniorów z 53 klubów weźmie udział w rozpoczynających się w najbliższy weekend 3 Pucharze Polski – jesiennych konsultacjach w kajakarstwie. Zawody odbędą się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.

Juniorzy swoją rywalizację rozpoczną już w sobotę.

Celem konsultacji juniorów jest sprawdzenie i określenie poziomu sprawności wszechstronnej i specjalnej na początku sezonu przygotowawczego, ponadto:

– ustalenie kadry narodowej juniorów i kadetów na 2019 rok (zgodnie z obowiązującym regulaminem),

– wyłonienie zwycięzców PP-ZKJ (końcowy wynik).

Zawodnicy zmierzą się nie tylko na wodzie. A oto konkurencje:

  1. Sprawdzian biegowy na dystansie 1500 m.
  2. Sprawdzian pływacki na dystansie 200 m
  3. Sprawdzian specjalistyczny na dystansach 2000 m i 1000 m.
  4. Sprawdziany; koordynacji ruchowej i precyzji ruchu – rzuty piłką oraz bieg na dystansie 30m
  5. Sprawdzian mocy maksymalnej w dociąganiu i wyciskaniu sztangi, a następnie wytrzymałość siłowa – wyciskanie i dociąganie sztangi w czasie 2 minut, z obciążeniem 50% masy ciała (pomiar pracy).
  6. Podciąganie na drążku.
  7. Pompki na poręczach.
  8. Analiza składu masy ciała

Wyniki XIII Długodystansowych Mistrzostw Polski

    Dodane: 2018-10-14

6 października w Człuchowie odbyły się XIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w smoczych łodziach. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy Zespołu Szkół Sportowych w Człuchowie.

Autor Magda Afeltowicz

Uczestnikom, którzy rywalizowali na łodziach 10 osobowych przez cały dzień towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. W konkurencjach Senior sport, Mikst i Open zwyciężyła Spójnia Warszawa. W kategorii junior MIKST natomiast najlepsza była załoga UKS ZSS w Człuchowie. W kategorii FAN załogi rywalizowały o 'Puchar Starosty". Tegoroczną walkę w tej kategorii wygrała załoga SSW Dragon Chełmno.

Wyniki Mistrzostw

11 edycja Ergometr dla wszystkich - trwają zapisy

    Dodane: 2018-10-11

22 listopada (czwartek) w Szkole Podstawowej nr 35 (os. Władysława Łokietka 104) odbędzie się 11 edycja zawodów Ergometr dla wszystkich. Impreza, której pomysłodawcą jest srebrny medalista IO Grzegorz Nowak, a współorganizatorem Towarzystwo Wioślarzy Polonia w Poznaniu ma charakter integracyjny w związku z czym wezmą udział również dzieci niepełnosprawne.

Do tej pory (od 2008r.) w zawodach wystartowało  ponad 3000 uczniów z ponad 100 szkół, a zawody cieszą się rosnącym powodzeniem co bardzo cieszy organizatorów.

W tegorocznej edycji zawodów udział wezmą uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu. Celem imprezy jest propagowanie dyscypliny - wioślarstwa i szukanie młodych talentów. Zgłoszenia imienne wraz z numerem telefonu rodzica lub opiekuna uczestnika należy przesłać do 19.11 br. na adres twpoloniapoznan@gmail.com. Każda szkoła może zgłosić do 15 osób. Zawody odbędą się w następujących kategoriach:

I kategoria – 7 kl. Dziewczęta;

II kategoria – 7 kl. Chłopcy;

III kategoria – 8 kl. Dziewczęta;

IV kategoria – 8 kl. Chłopcy;

V kategoria – nauczyciele wychowania fizycznego.

Kontakt: Grzegorz Nowak - 606–901–121 (organizator), Maciej Kobyliński - 501–930–144 (nadzór merytoryczny).

Regulamin

Nowa przystań w Czechowicach otwarta

    Dodane: 2018-10-11

W minioną sobotę nad stawem Kopalniok w Czechowicach Dziedzicach odbyły się uroczystości związane z otwarciem nowej kajakowni z nowoczesnym zapleczem kajakowe, hangarem na sprzęt pływający, szatniami i łazienkami dla sportowców, zapleczem administracyjnym i sanitarnym oraz przestronną salą do ćwiczeń siłowych.

zdj. facebook MKS Czechowice-Dziedzice Kajaki

Radość była ogromna tym bardziej, że w ostatnich latach, kajakarze MKS Czechowice-Dziedzice przebierali się w postawionym nad brzegiem Kopalnioka kontenerze, a czechowickim kajakom groziła likwidacja.

Do pięknej, sięgającej 1937 roku tradycji kajakarstwa w Czechowicach-Dziedzicach, nawiązał podczas oficjalnego otwarcia Prezes PZKaj Tadeusz Wróblewski, który swoją przygodę z kajakami zaczynał w 1968 roku właśnie tam. Uroczystego odsłonięcia tablicy z imieniem patrona czechowickiej Kajakowni Ewalda Janusza (reprezentanta Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku), wspólnie z Burmistrzem Marianem Błachutem, dokonała wdowa po olimpijczyku Elżbieta Janusz.